Rzeczoznawca majątkowy w Grodzisku Mazowieckim

Rzeczoznawca majątkowy to osoba, które posiada uprawnienia zawodowe związane z szacowaniem wyceny nieruchomości i innych części majątku. Efekt pracy rzeczoznawcy majątkowego przedstawiony jest na piśmie w formie dokumentu, który można wykorzystać do różnych celów. Warto wiedzieć, czy dokładnie zajmuje się rzeczoznawca i na czym polega jego praca.

Uprawnienia rzeczoznawczy majątkowego

Rzeczoznawca majątkowy w Grodziku Mazowieckim posiada określone uprawnienia zawodowe. Musi on spełniać wymagania określone przez Rozporządzenie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 2014 roku. Uprawnienia nadaje Minister Infrastruktury i Budownictwa.

Osoba, która zawodowo zajmuje się rzeczoznawstwem majątkowym, zostaje wpisana do centralnego rejestru rzeczoznawców. Z dniem wpisania otrzymuje prawo do wykonywania określonej działalności zawodowej.

Dlaczego warto skorzystać z  naszych usług?

Aby móc zostać rzeczoznawcą majątkowym, należy spełnić kilka wymagań. Przede wszystkim kandydat powinien posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Osoba ta nie może być karana, musi także posiadać wyższe wykształcenie oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości. Kolejnym wymaganiem jest konieczność odbycia pół rocznej praktyki zawodowej w zakresie wyceny nieruchomości oraz otrzymanie pozytywnego wyniku postępowania kwalifikacyjnego.

Z tego powodu warto powierzyć np. wycenę domu specjaliście, który dysponuje odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Nasza Kancelaria Majątkowa zatrudnia wykwalifikowanych rzeczoznawców, którzy dokonają rzetelnej wyceny mienia lub nieruchomości.

Rzeczoznawca majątkowy w Grodzisku Mazowieckim – nasza oferta

Zajmujemy się m.in.:

  1. wyceną nieruchomości, mieszkań i działek,
  2. oceną efektywności inwestycji w nieruchomości,
  3. szacowaniem skutków finansowych związany z wprowadzeniem zmian w plany miejscowe,
  4. oznaczaniem bankowym i hipotecznym wartości poszczególnych nieruchomości,
  5. wyceną nieruchomości jako trwałych środków.

Rzeczoznawca majątkowy to trudny i odpowiedzialny, ale bardzo ciekawy i dochodowy zawód. Osoba, która go wykonuje powinna być bezstronna i w swojej pracy powinna zawsze kierować się aktualnie obowiązującymi przepisami. Jest to niezwykle ważne. Z dużą odpowiedzialnością podchodzimy do wykonywania naszych obowiązków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Kancelarii Majątkowej Mazovia!